Warning: Parameter 2 to title_like_posts_where() expected to be a reference, value given in /usr/home/zs6sobieski/domains/innovation.zs6sobieski.edu.pl/public_html/Lasak2/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 IamLost – Medale uczniów ZS6 na międzynarodowych targach innowacyjności

IamLost

Autorzy:

• Sandra Sitek
  • Adrian Kuca

Promotorzy:

• Marcin Lasak
  • Krzysztof Smyczek

„Iamlost” to innowacyjny system komputerowy, który jest skierowany do osób cierpiących na różnego rodzaju choroby, które bezpośrednio lub pośrednio powodują zanik orientacji     w terenie, między innymi alzheimer, zespół aspergera, autyzm. Pomocny jest również dla rodziców, których dzieci będą mogły w razie zagubienia się bezpiecznie wrócić do domu . System „Iamlost” został stworzony po to, aby pomagać takim osobom z udziałem ich opiekunów w odnajdywaniu drogi powrotnej. System przypisuje korzystającym z aplikacji swojego opiekuna, który w razie potrzeby dostaje informację o tym, że użytkownik się zagubił. Aplikacja przesyła obraz otoczenia wraz ze współrzędnymi osoby zagubionej, do przypisanego jej wcześniej opiekuna. Dodatkową możliwością programu jest tworzenie drogi powrotnej dla osoby, która się zagubiła. System ustala drogę powrotu do miejsca, które przy początkowej rejestracji, wybrała osoba sprawująca funkcję opiekuna. Program również automatycznie wyszukuje kursy autobusów z najbliższych przystanków, które pozwolą osobie zagubionej dotrzeć do celu.

Nagrody:

1) ZŁOTY MEDAL   –  44  MiędzynarodowY  Konkurs  Wynalazczości, Nowoczesnej Techniki i Wyrobów „Geneva Inventions 2016” w Szwajcarii,

2) „ Arca Award” –  nagrodA specjalnA Od Chorwackiego Stowarzyszenia Wynalazców,

3) 27. Międzynarodowa Wystawa Wynalazków, Innowacyjności i Technologii „ITEX 2016”, Kuala Lumpur , Malezja 2016,

4) LAUREAT 2 MIEJSCA w OLIMPIADZIE INNOWACJI TECHNICZNYCH I WYNALAZCZOŚCI 2016

5)  ZŁOTY MEDAL – Międzynarodowa Wystawa Innowacji Technicznych, Patentów i Wynalazków „INVENT ARENA 2016”, Trinec, Czechy 2016,

6) SREBRNY MEDAL – International Invention Innovation Competition in Canada, iCan 2016, Toronto, Kanada 2016,

7) “CERTIFICATE OF AWARD” – nagroda specjalna od Unii Wynalazców Marokańskich 2016,

8) ZŁOTY MEDAL – International Warsaw Invention Show, IWIS 2016, Warszawa 2016,